Angjelina vezana u novom Ribarskom muzeju!

Dok čekamo useljenje našeg Ribarskog muzeja u novu zgradu zadovoljstvo nam je objaviti da je završen projekt izrade polumodela tradicijskog drvenog broda za novi postav Ribarskog muzeja, temeljen na najstarijem vrbovačkom brodu – Angjelini vlasnika Damira Krstinića. Hvala svima koji su pomogli da se ostvarenjem ovog projekta naš muzej upotpuni još jednim vrijednim eksponatom koji otkriva brojne zanimljive teme vezane u prvom redu za ribarstvo i brodogradnju, ali i za pitanja prenamjene, identiteta, restauracije i transformacije o kojima će svakako biti rasprave u novom muzeju. Posebne zahvale Damiru koji nam je ustupio materijal, Juri Kotorašu što se prihvatio ovog nesvakidašnjeg zadatka, te Općini Jelsa i Splitsko-dalmatinskoj županiji koji su projekt financirali.

Projekt je sufinanciram sredstvima Splitsko-dalmatinske županije temeljem Programa razvoja, zaštite i valorizacije pomorske baštine na području Splitsko-dalmatinske županije u 2022. i 2023. godini.