Morske drvotvorine

Radionica izrade drvenih “ribljih” vješalica u Ribarskom muzeju u Vrboskoj osmišljena je u suradnji knjižničara Općinske knjižnice i čitaonice Jelsa Ivana Volarevića i kustosa Ribarske zbirke u Vrboskoj Duje Dorotke. Osim poticanja kreativnog izričaja kod djece, radionica za cilj ima i upoznavanje s nekim poznatim vrstama bijele ribe Jadrana (škarpina, kovač, orada, fratar), njihovim izgledom, karakteristikama, lokalnim imenima i legendama, ali i tradicionalnim i suvremenim ribolovnim tehnikama i alatima iz fundusa Ribarskog muzeja. Odaberite svoju omiljenu vrstu, obojite je, i kući ponesite jedinstven suvenir – šarenu zidnu vješalicu!

Radionica je primjerena za djecu svih uzrasta, a dobrodošli su i odrasli. Ulaz je slobodan, no broj sudionika je ograničen. Informacije za prijavu navedene su na plakatu.