Tajne muzejskog zanata iza zatvorenih vrata

Muzej općine Jelsa i ove godine sudjeluje u već tradicionalnoj 15. po redu manifestaciji Noći muzeja. Ovogodišnji program započinjemo u petak 31.1. u 18.00 sati u Kući Dobrović besplatnim stručnim vodstvom po stalnom postavu. Zainteresirani posjetitelji ovom će se prilikom moći (ponovno) upoznati s umjetničkom ostavštinom ovog velikog hrvatskog suvremenog umjetnika, ali i s bogatim obiteljskim naslijeđem poznate građanske obitelji Dobrović iz Jelse.

Program nastavljamo u 19.00 sati predavanjem naslovljenim “Dr. Niko Duboković Nadalini, čovjek koji je poznavao dušu težaka”. Predavanje će održati prof. Mirjana Kolumbić, dugogodišnja direktorica nekadašnjeg Centra za zaštitu kulturne baštine otoka Hvara i najbliža suradnica dr. Nike Dubokovića Nadalinija. Nakon predavanja u 20.00 sati slijedi otvorenje izložbe  “Tajne muzejskog zanata iza zatvorenih vrata” na kojoj će se posjetiteljima ponuditi uvid u osnovna načela muzejskoga rada, kao i u aktualne projekte u kojima Muzej općine Jelsa sudjeluje.