DANAS MALI, SUTRA VELIKI – DRVENI BROD

Dragi mali kalafati,

pozivamo vas na radionice izrade drvenih modela gajete u Ribarskom muzeju u Vrboskoj. Dođite i okušajte svoje vještine u rukovanju ručnim alatima – pilanju, brušenju, sastavljanju i bojanju, dobro se zabavite i naučite ponešto o tradicijskim barkama Jadrana. Radionice će se održati u sveukupno 6 termina (po dva tjedno), a dovršeni brodovi bit će prezentirani 29.8. u Ribarskom muzeju. Mogu se prijaviti sva djeca starija od deset godina.

TERMINI:
(Početak svake radionice je u 19:00 sati)

UTORAK 6.8. – Uvodni susret, prezentacija tradicijskih ribarskih gajeta
SRIJEDA 7.8. – Upoznavanje s materijalima i alatima i početak radova – pilanje elemenata trupa
UTORAK 13.8. – Fina obrada dijelova i spajanje konstrukcije trupa
SRIJEDA 14.8. – Lijepljenje bočnih stranica i izrada dodatnih dijelova prema vlastitim skicama (kormila, timuni, lantine, jedra, jarboli…)
UTORAK 20.8. – Završna obrada i bojanje
SRIJEDA 21.8. – Dodatni radovi prema potrebi
ČETVRTAK 29.8. – Prezentacija

VODITELJICA RADIONICA: KATIJA BARBIĆ

Za sudjelovanje na radionicama potrebna je prijava na broj 0922667036 ili osobno u Ribarskom muzeju.

*Termini su podložni promjenama prema dogovoru s polaznicima