Pokazno predavanje o ribarskim feralima i premijera filma “Za litnjega mroka” Ivane Šerić

Dragi prijatelji Ribarskog muzeja,
pozivamo Vas da nam se u petak 2.7. u 21 sat pridružite u dvorištu Ribarskog muzeja i sudjelujete u nesvakidašnjem spoju kulturne povijesti i animirane umjetnosti, sve u znaku ribarskih ferala – alata koji su othranili Vrbosku, otok Hvar i Dalmaciju.
Događaj je zamišljen kao spoj dva formom potpuno različita, ali sadržajem vrlo komplementarna dijela. U prvom dijelu večeri kustos zbirke Duje Dorotka održat će demonstracijsko predavanje o ribarskim feralima na kojem će modelima određenih tipova ribarskih svjetiljki biti predstavljeni principi rada, ali i povijest i evolucija ovih naprava i njihovo značenje za lokalna gospodarstva otočnih zajednica u prošlosti. Za drugi dio večeri posebno nam je zadovoljstvo najaviti premijeru nagrađenog animiranog filma Za litnjega mroka mlade vrbovačke umjetnice Ivane Šerić. Riječ je o uratku koji je prvotno bio zamišljen kao promotivni spot Ribarskog muzeja, no tu je funkciju nadišao osvojivši ovogodišnji Vafi & Rafi festival u MAXI kategoriji, jednu od najprestižnijih međunarodnih nagrada za mlade animatore. Ivani ovim putem još jednom čestitamo, a sve ljubitelje kulturne baštine, ali i animirane umjetnosti očekujemo u petak. Vidimo se!